14. İstanbul 2019 Uluslararası Kumaş Tasarım Yarışması

Ödüller

A. PARA ÖDÜLÜ

Birinci olan yarışmacıya 50.000 TL*, ikinciye 25.000 TL** ve üçüncüye 12.500 TL*** para ödülü verilecektir. Para Ödülleri, ödüllerin açıklanmasını takip eden bir ay içinde sahiplerine verilecektir.

(* 8.500 Euro karşılığı TL ödenecektir. ** 4.250 Euro karşılığı TL ödenecektir. *** 2.125 Euro karşılığı TL ödenecektir.

B. YARIŞMA ÖZEL ÖDÜLLERİ (SADECE TÜRK VATANDAŞLARINA)

İlk üç Finalist arasından Ticaret Bakanlığı tarafından belirlenecek yarışmacıya, İTHİB tarafından belirlenecek tasarımla ilgili bir eğitim kurumunda, %90 devamlılık ve başarı şartıyla yurtdışı eğitim hakkı tanınacaktır.

C. DİĞER ÖDÜLLER

İlk üçe giren yarışmacılara ayrıca, Première Vision Paris fuarını ziyaret, 6 Ay yabancı dil eğitimi imkanı sağlanacaktır.

NOT: Türkiye’de tasarım ve inovasyon kültürünün yaygınlaştırılması ve bu amaçla sağlanan desteklerden daha fazla sayıda tasarımcının faydalandırılabilmesini teminen, bir iş birliği kuruluşu tarafından düzenlenen tasarım yarışmasının herhangi bir kategorisinde birinci olarak ödül alan bir tasarımcı, farklı bir iş birliği kuruluşu tarafından aynı sektörde düzenlenen bir tasarım yarışmasında iki yıl süresince derece elde etse dahi, 14. İstanbul 2019 Uluslararası Kumaş Tasarım Yarışması’nın ödüllerinin herhangi birinden faydalanamayacaktır.